haslo

Kolposkopia

Badanie umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy.

więcej...»

Profilaktyka

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Każda kobieta powinna przynajmniej raz do roku poddawać się profilaktycznemu badaniu ginekologicznemu...

więcej...»

Prowadzenie ciąży

Im wcześniej ciąża zostanie rozpoznana, a kobieta będzie objęta specjalistyczną opieką medyczną tym wcześniej można ustalić, jakie problemy należy rozwiązać i jakie podjąć postępowanie profilaktyczno – lecznicze aby ciąża zakończyła się urodzeniem zdrowego dziecka.

więcej...»

Krioterapia szyjki macicy

Bezbolesna, szybka i bezkrwawa metoda leczenia zmian w obrębie szyjki macicy.

więcej...»

Cytologia LBC, cytologia cienkowarstwowa (tzw. cytologia płynna)

Cytologia LBC - rozmaz złuszczonych komórek nabłonka z tarczy szyjki macicy przenoszony jest do płynu utrwalającego. W pracowni cytodiagnostycznej płyn z komórkami jest odpowiednio przygotowywany do oceny pod mikroskopem. Jest to metoda droższa od tradycyjnej cytologii ponieważ jest bardziej pracochłonna i wymaga dodatkowych urządzeń.

Jest metodą nowoczesną i przynosi wiarygodne wyniki. Materiał otrzymany daje specjaliście lepsze możliwości oceny preparatu.

Do badania cytologicznego, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, należy zgłosić się w okresie międzymiesiączkowym, co najmniej przez 4 dni nie używać globulek dopochwowych. Nie należy wykonywać irygacji oraz współżyć w ciągu ostatnich 24 godzin przed pobraniem rozmazu.

Copyright © 2012 Zakmed

Designed by Verconn