haslo

Kolposkopia

Badanie umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy.

więcej...»

Profilaktyka

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Każda kobieta powinna przynajmniej raz do roku poddawać się profilaktycznemu badaniu ginekologicznemu...

więcej...»

Prowadzenie ciąży

Im wcześniej ciąża zostanie rozpoznana, a kobieta będzie objęta specjalistyczną opieką medyczną tym wcześniej można ustalić, jakie problemy należy rozwiązać i jakie podjąć postępowanie profilaktyczno – lecznicze aby ciąża zakończyła się urodzeniem zdrowego dziecka.

więcej...»

Krioterapia szyjki macicy

Bezbolesna, szybka i bezkrwawa metoda leczenia zmian w obrębie szyjki macicy.

więcej...»

Elektrochirurgia

Za pomocą urządzenia electrochirurgicznego można wykonać LEEP ( loop electrosurgical excision procedure ).

więcej...»

Elektrochirurgia. LEEP (loop electrosurgical excision procedure), LEEP LOOP

W elektrochirurgii, energia elektryczna o wysokiej częstotliwości wykorzystywana jest do cięcia, koagulacji, dewitalizacji ( niszczenia ) tkanek, termofuzji ( zamykania naczyń krwionośnych ). Prąd zmienny o wysokiej częstotliwości, wynoszącej ponad 200 kHz, przekazywany jest za pomocą urządzenia do tkanki. Za jego pomocą można precyzyjnie wycinać nawet bardzo drobne zmiany ( pod kontrolą kolposkopu ). Brzegi wyciętej w ten sposób tkanki nie są zniszczone i nadają się do oceny histopatologicznej. Cięcie możliwe jest bez mechanicznego nacisku na tkankę. Jednocześnie taki sposób cięcia tkanki pozwala zachować pełna kontrolą nad krwawieniem. Podczas cięcia zachodzi proces zamykania drobnych naczyń krwionośnych.

Za pomocą urządzenie electrochirurgicznego można wykonać LEEP ( loop electrosurgical excision procedure ) tzn. podczas badania kolposkopowego wyciąć fragment zmienionej chorobowo tarczy szyjki macicy. Następnie posłać do badania histopatologicznego, Zabieg taki często jest zabiegiem diagnostyczno – leczniczym. Patolog po badaniu tkanki wyciętej jest w stanie rozpoznać stopień zaawansowania choroby szyjki macicy oraz jednocześnie stwierdza czy tkanka chora wycięta została z marginesem tkanki zdrowej. Często postępowanie takie prowadzi co całkowitego wyleczenia już na etapie diagnostyki histopatologicznej.

Zabiegi wykonywane są najnowocześniejszym urządzeniem niemieckiej firmy ERBE VIO 100C i nie mają nic wspólnego z zabiegami elektrokoagulacji potocznie nazywanymi "wypalanką".

Pacjentka dostaje opis badania kolposkopowego oraz dokumentację fotograficzna szyjki macicy dokumentującą stan szyjki przed i po zbiegu.

Copyright © 2012 Zakmed

Designed by Verconn